+(48) 506 52 52 14

psiluz.tosia@gmail.com

Spacerowe dramaty

Recent Post
Follow Our Social
Have Any Question?

Suspendisse volutpat elit nec nisi congue tristique eu at velit urabitur pharetra exnon ullamcorper condimentum.

👉Ostatnie spotkanie dwóch zupełnie obcych sobie osób na spacerze grupowym było dla mnie nie lada wyzwaniem.

1️⃣ Przypadek numer jeden to pies, który w wielką śnieżycę wpada praktycznie pod koła auta, którego byłam pasażerem. Pani nic sobie nie robi, pies nie słucha się, po czym sam odbiega w inną stronę niż Opiekunka. Ruszamy – znów wraca pod koła. Pani zupełnie nie może przywołać psa. Biegnie zdyszana i w końcu łapie go na 1,5m smycz ( już był o tym wpis kiedyś 😉 Niestety to nie koniec. Pani wydziera się na nas, że to nasza wina, po czym staje na środku placu (utrudniając wyjście z aut innym psom) i mówi, że ona tu mieszka i że jej wolno i że jej pies ma odwołanie na 100% i to nasze auto jest jakieś złe. A i że nie przesunie się, żeby dać nam przestrzeń, bo NIE. (a miała mnóstwo miejsca).

2️⃣ Przypadek nr 2. Kolejny Pan, a raczej pies to border collie, który nagle pojawił nam się między drzewami. Biegał ewidentnie przerażony. Nasze psy na linkach. Nikogo na horyzoncie. No nic, musieliśmy iść dalej, bo nie mieliśmy możliwości go zabezpieczyć. Pies podbiegł 3 krotnie. Gdy weszliśmy w las spotkaliśmy powracającego Pana z tym psem. Na moje pytanie „znalazł Pan psa” odpowiedział „on normalnie wraca, to przez Was nie chciał”🤓—-Moje uwagi na ww sytuacje:⛔️ starałam się nie komentować i nie wchodzić w dyskusje z takimi osobami, bo to nie czas i miejsce na edukację, ⛔️ poczekałam aż pan i pani sobie przejdzie albo my ominiemy ich⛔️ nie dać się sprowokować takim osobom—

Moje uwagi do takich osób:✅ jeśli Twój pies jest bez linki / smyczy i podbiegnie do psa, czy pod auto, czy do ludzi, to jest TWOJA ODPOWIEDZIALNOŚĆ✅nie szukaj winy we wszystkich, tylko zastanów się nad sobą i swoją relacją z psem✅jeśli już, mimo wszystko pies Ci ucieknie zastanów się DLACZEGO to zrobił, a nie krzycz na wszystkie osoby w ogół, a tym bardziej na psa,✅ PRZEPROŚ i zapnij psa na linkę✅ NIE DYSKUTUJ za dużo, bo takie chwile nie są dobre na wspólną wymianę poglądów, kto wie więcej o psie. —- Napiszcie proszę w komentarzu, czy Wam takie sytuację się też zdarzają i jak na nie reagujecie.

—Zdjęcie przypadkowe – Melwisa i Azur 😎

example, category, and, terms

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *