„Chwalipięta”

Dzień dobry. Dziś dzień chwalenia się. Poniżej posty z naszych psich treningów. Dobrze jest wzmacniać swoją więź z psem, właśnie poprzez różne formy aktywności, które powinny być dopasowane do wieku, płci i stanu fizyczynego i psychicznego zwierzaka.

Podam Wam sytuację na swoim przykłdzie. Moja Tosia jest bardzo sprawana fizycznie. Bieganie to dla niej to najlepsza forma aktywności. Dlatego też, postanowiłam pójśc z nią na trening Agility (dla wyjaśnienia oznacza słowo to oznacza zwinność). W praktyce oznacza szybkie pokonanie przeszkód. Wydawać by się mogło idealne dla nas. Po 2 zajęciach zaczęła kuleć. W związku z tym, udałam się do lekarza, który zabronił nam chodzić na takie zajęcia. Bez wątpienia jest to dla mnie nauka. Poszłyśmy więc na Rally-O czyli pokonywanie spokojne toru przeszkód.

Podsumowując, to co nam się wydaje dobre, nie zawsze takie jest dla psa. Inne formy aktywności zbiorę w innym wpisie. Tutaj mogę polecić z pewnością tropienie czyli praca psim nosem. Wydaje mi się, że każdy może też bawić się i pracować sam.

Na koniec, poniżej wkleiłam kilka ciepłych słów, od trenerów dla Tosi 🙂 Z pewnością, jesteśmy obecnie bardziej pewne siebie ,chociaż wciąż obserwuję swojego zwierzaka i uczymy się nowych rzeczy.

❤ Rozmówka Santo ♂ z Tosią ♀:
– podeszłaś za blisko, to miejsce jest moje, odejdź! 
– na serio takim tonem chcesz ze mną rozmawiać? 
– tak! … yyy … już sam nie wiem!
– wyluzuj! Plan jest taki, że to Ty sobie odejdziesz, a ja się stad nie ruszam.
– no dobra, paaa
– paaa! 
#psia_edukacja#zajeciasocjalizacyjne — z: Joanna Hajdyła-JaroszInga ZiembaIzabela Sikora iEwelinza Oleksq

Dzień dobry. Socjalizacja cd

Dzień dobry. Od roku mamy niezwykłą okazję uczestniczyć w zajęciach socjalizacyjnych w Psia Edukacja – Szkoła Komunikacji Ludzi i Psów. Bardzo dziękujemy i polecamy najbardziej pozytywną szkołę na Zielonej Białołęce.

Rally – O

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.