+(48) 506 52 52 14

psiluz.tosia@gmail.com

Chipowanie czy każdy powinien?

Recent Post
Follow Our Social
Have Any Question?

Suspendisse volutpat elit nec nisi congue tristique eu at velit urabitur pharetra exnon ullamcorper condimentum.

Moja odpowiedź brzmi TAK! Jest bardzo dużo darmowych akcji, które pozwalają na chipowanie zwierząt. Takie oznaczanie jest bardzo ważne, gdy pies się zgubi, każdy weterynarz będzie go w stanie zidentyfikować. .

Czym jest czip? Jest to mały mikroprocesor wszczepiony pod skórę z numerem identyfikacyjnym. Brzmi strasznie, ale takie wcale nie jest. Nie przeszkadza to zwierzakowi w niczym, a jest podstawą do rozpoznania właściciela. Każdy gabinet weterynaryjny, policja czy eco-straż posiada taki sprzęt.

Powiecie ale ja mam identyfikator to po co mi coś takiego. Taką zawieszkę można bardzo łatwo zgubić, ale może ona oczywiście stanowić dodatek. Ja jeśli już polecam naszywki z numerami telefonów na obroże. Mamy pewność, że nie zgubi się tak łatwo.

Moim zdaniem oprócz obowiązkowego szczepienia na wściekliznę, powinno być, też właśnie takie oznakowanie elektroniczne. Zmniejszyło by to bezdomność psów i zwiększyło świadomość ludzi. Odpowiedzialność za zwierzę, któremu dajemy dom, jest bardzo ważna. Często o tym zapominamy.

example, category, and, terms

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *