+(48) 506 52 52 14

psiluz.tosia@gmail.com

Empatia kontra rzeczywistość schroniskowa

Recent Post
Follow Our Social
Have Any Question?

Suspendisse volutpat elit nec nisi congue tristique eu at velit urabitur pharetra exnon ullamcorper condimentum.

Przeczytałam ostatnio świetny artykuł w psy.pl o tym właśnie dlaczego wydaje nam się, że pracownik/ wolontariusz schroniska jest dla nas niegrzeczny. Przecież ONI zawsze muszą być empatyczni i uśmiechnięci? Czy naprawdę? Czy my zawsze jesteśmy optymistyczni i do wszystkich podchodzimy z sympatią?

Gdy idziemy do mechanika czy urzędu i każą nam wypełnić formalności. Grzecznie się zgadzamy, bo się na tych sprawach nie znamy. Uznajemy, że inni wiedzą lepiej. Niestety nie dzieje się tak w przypadku adopcji psów ze schroniska. Dla nas wolontariusz to osoba, która jest tam tylko po to, żeby dać nam to co chcemy. Gdy jednak nasze wyobrażenia zetkną się z rzeczywistością to wszystko zło spada właśnie na tego człowieka. Mi osobiście np zawsze podobały się ONki czyli Owczarki Niemieckie, gdyby nie wnikliwa lektura i porady innych dobrze życzących osób, zapewne takiego psa bym adoptowała. Dlaczego nie? To bardzo wymagające psy, a ja już teraz wiem, że nie mogła bym im zapewnić tego co potrzebują i w porę się wycofałam. Wierzcie mi, że wolontariusze, czy pracownicy naprawdę wiedzą lepiej i znają się najlepiej na zwierzakach, którymi się zajmują. Może są po 10 godzinach cięzkiej pracy, może właśnie wrócili z psem z lecznicy, może ktoś właśnie im umarł na rękach. To niezwykle ciężka, mozolna, fizyczna i często niedoceniana praca. Pomyślmy, czy naprawdę chcielibyśmy być na ich miejscu? My siedzimy sobie przy ciepłym stoliku, z komputerem, oni zasuwają, zbierają kupy, karmią, leczą, dbają o to, żeby psiakom zapewnić chociaż namiastkę szczęscia. Szanujmy ich i nie zrażajamy się gdy zadają dużo pytań, czasem podpuszczają lub wręcz sprawdzają nas, to wszystko służy temu aby nikt nie wócił z adopcji. Aby człowiek, który jest zdecydowany był zdecydowany na 100%

Podsumowując, bądz takim człowiekiem jakim chciałbyś się spotkać. Empatia nie bierze się z nikąd, bierze się od ludzi. Nie poddawaj się i nie zrażaj ludzką niedyspozycją. Jeśli naparwdę chcesz mieć psa to zrobisz wszystko aby go mieć. Najważniejsze, żebyś wiedział na co się piszesz. Nie da się wzszystkiemu zapobiedz, ale jeśl masz serce i dajesz serce to zarówno psi jak i ludzi świat będzie stał przed Tobą otworem.

example, category, and, terms

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *