+(48) 506 52 52 14

psiluz.tosia@gmail.com

Klatka kenelowa czy dla każdego?

Recent Post
Follow Our Social
Have Any Question?

Suspendisse volutpat elit nec nisi congue tristique eu at velit urabitur pharetra exnon ullamcorper condimentum.

Klatka to bezpieczny, wyciszony kąt dla psa w którym pies czuje się dobrze. Nikt mu tam nie ma prawa przeszkadzać. Pozwala zredukować liczbę różnych sygnałów dochodzących do mózgu. Stanowi swoiste odwzorowanie naturalnych warunków, w któych to szukają ciemnych, ciasnych nor, w których chowają się przed przeciwnikiem. Takie miejsce ma wiele pozytywnych cech tylko trzeba mądrze i odpowiedzianie ją wprowadzić dla psa.

Dla kogo ? Szczególnie polecana jest dla psów „lękowych” które nie mogę ogarnąć się w psio-ludzkiej rzeczywistości. Często też stosuje się u psów które niszczą lub gryzą. Po zamknięciu pies nie ma możliwości chodzenia po całym mieszkaniu. Można też nauczyć pupila utrzymywania czystości w kenelu. Starsze psy też bardzo dużo zyskują gdy maja takie miejsce. One dużo odpoczywają i takie miejsce jest dla nich na wagę złota, zwłaszcza gdy w domy jest inny pies. Są jednak zwierzęta z dość dużymi problemami behawioralnymi. Gdy takowy mamy warto zapytać specjalistę czy to dobry pomysł, bo można w ten sposób powiększyć psu traume. Pamietajmy, że pies powinien spać ok 14 godzin na dobę. Musi umieć się relaksować a taka klatka pozwala na emocjonalne wyciszenie się. Po spacerze, po operacjach i zabiegach, podczas jazdy samochodem, na wakacjach, gdy mamy gości i wiele wiele innych pozytywów niesie za sobą taki domek.

Podsumowująć można przyjąć, że dla większości psów i sytuacji klatka kenelowa to zbawienna rzecz. Pamiętajamy jednak, że musi ona być odpowiednio i stopniowo wprowadzona. Każdy błąd lub za szybkie działanie może spowodować, że pies nigdy tam nam więcej nie wejdzie. Warto też mieć świadomość, że to jest miejsce TYLKO dla psa. Nie wolno go tam dotykać, przeszkadzać, dzieci tez muszą uszanować TO miejsce, które jest dla niego na wyłączność.

example, category, and, terms

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *