+(48) 506 52 52 14

psiluz.tosia@gmail.com

Komunikacja pies – człowiek

Recent Post
Follow Our Social
Have Any Question?

Suspendisse volutpat elit nec nisi congue tristique eu at velit urabitur pharetra exnon ullamcorper condimentum.

Psy komunikuja się ze soba za pomocą zapachów i mowy ciała. Ludzie często tylko za pomocy „języka” stąd częste ignorowanie i nie zwracanie uwagi na to, co nam mówią zwierzęta. Merdanie ogona nie zawsze oznacza zabawe – zależy to od ułożenia i sytuacji. Ukłon jest często formą zatrzymania lub przesunięcia, a nie zaproszeniem do zabawy.

Często porównujemy psa do człowieka. Myślimy, że jak powtórzymy coś 100x to pies powinien zrozumieć, niestety nie. Cierpliwość i konsekwencja to to czego nam brakuje. Nagroda za dobrze wykonanie zadanie w postaci smaczka, bądź drapania, jest dużo bardziej skuteczniejsza niż 1000 słów. Niewątpliwie warto czytać i uczyć się właściwych zachwa. Każdy z nas popełnia błedy wynikające z niewiedzy, ale dobrze, gdy w pore się o tym przekonamy.

Psy nie są złośliwe i są na to badania. Prawdopodobnie gdy gryzą kapcie lub inne rzeczy wynika to najczęsciej z tęsknoty lub bardziej profesjonalnie – lęku seperacyjnego. Troszkę o tym wiem, ponieważ moja Tośka miała taki lęk ale o tym szerzej opowiem w innym wpisie. Dlatego warto udać się czasem do specjalisty o pomoc, jedna wizyta może pomóc, a jej brak może powodować nieodwracalne skutki w umyśle psa.

Reasumująć, brak konsekwencji to jeden z najbardziej znanych błędów. Najgorzej jak jeden domownik pozwala, a drugi zabrania. Z pewnością powduję to ogromny chaos. Najlepiej ustalić coś wspólnie i nie złamać się widząć smutne oczy shreka 🙂

example, category, and, terms

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *