+(48) 506 52 52 14

psiluz.tosia@gmail.com

Kontakty społeczne psów w schronisku

Recent Post
Follow Our Social
Have Any Question?

Suspendisse volutpat elit nec nisi congue tristique eu at velit urabitur pharetra exnon ullamcorper condimentum.

Szkoląć się nieustannie wczoraj miałam okazję uczestniczyć w webinarum pod ww tytułem. Szkolenie przeprowadzone było dla wolontariuszy schroniska w Korabiewicach. Wykładowcami byli Agnieszka Wojtków i Kuba Wierzynkiewicza. Omawiane były cele i powody łączena. Jakie są etapy i dlaczego jest to takie ważne.

Głównymi celami są między innymi zapewnienie towarzystwa innego psa i zwiększenie liczby wolnych miejsc w schronisku. Dodatkowo psy zaspokajają potrzeby kontaktów społcznych i nabywanie kompetencji społecznych. Bardzo ważny jest wpływ środowiska, którą główna rolę odkrywa ograniczona przestrzeń.

Etapami łączenia wyminione przez Kubę są: Dobór psów, Spotkanie przez barierę, Plac treningowy. Wspólne spacery, Pobyt w boksie łączeniowym, Sprawdzenie przy jedzeniu, Zamieszkanie razem i na koniec dbanie o relację. W tym zakresie nie można nic przyspieszyć, wszystko zależy od chakarteru psa. To indywidualne powoduje, że często takie łączanie wypadają bardzo dobrze. Psy socjalizują się wzajemnie i cieszą się swoją obecnością. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze tak jest, dlatego najważniejsze w zamieszkaniu i doborze psów są również takie czynniki jak: osobowość, płeć, wielkość, temperament i korzyści.

Podsumowująć łączenia nie są prostą i szybką sprawą. Tylko dokładna praca może doprowadzić do pozytywnego finału. Warto jednak włożyć trochę wysiłku po to, żeby zwierzakom żyło się lepiej.

example, category, and, terms

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *