+(48) 506 52 52 14

psiluz.tosia@gmail.com

Motody awersyjne czy są i dlaczego ich nie lubię.

Recent Post
Follow Our Social
Have Any Question?

Suspendisse volutpat elit nec nisi congue tristique eu at velit urabitur pharetra exnon ullamcorper condimentum.

Metody awersyjne to metody opierające się na bólu i strachu. Przykładem takich narzędzi jest obroża elektryczna, kantar czy kolczatka. Wszystkie one w mniejszym lub większym stopniu przyspieszają efekt, który chcemy osiągnąć, za cenę zniszczonej psychiki psa. Są oczywiście zwolennicy, którzy twierdzą, że np zwykła smycz jeż jest, w jakiś sposób taką metodą. Ja się z tym nie zgadzam.

Czym jest obroża elektryczna (OE) ? To nakładana na szyję obroża, która „kopie” psa prądem w razie nieposłuszeństwa. Czym jest kantar? To obroża uzdowa, do której przyczepia się smycz, służąca korygowaniu zachowań, poprzez ciągnięcie pyska. I na koniec kolczatka czyli obroża z kolcami sprawiająca po prostu lekki ból psu, gdy ciągnie.

Rozumiem, że są rasy, które nie są łatwe w pracy nad nimi. Wymagają dużego wysiłku a takie „urządzenia” maja przyspieszyć proces.

Powtarzam jeszcze raz, ja ni ejestem zwolennikiem takich metod, zwłaszcza OE. Dlaczego? Myślę, że do wszystkiego dobrego trzeba dojść z czasem. Praca, praca i jeszcze raz praca. Nie ma drogi na skróty. Taka opcja prowadzi nas jedynie na chwilową metę. Miłość i szacunek to bardzo ważne uczucia, które możesz dać swojemu psu. Wiem, że z czasem budzi to frustracje, u mnie też tak było, ale znalazłam osoby, które mi pomogły pozytywnie wychować psa. Tu polecam niezmiennie http://psiaedukacja.pl/

To tu nauczyłam się jak pracować i co zrobić, żeby było lepiej. Dużo nauki, czasu, potu i łez, ale się udało. Mam niezwykle socjalnego psa, który teraz daje przykład innym zwierzakom jak się zachować – #zajęcia socjalizacyjne.

example, category, and, terms

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *