Zdjęcie autorstwa Dom J z Pexels

O czym będzie blog?

O czym będzie blog, o tym już troszkę wspomniałam w poprzednim wpisie https://www.psiluz.pl/nie-bede-blogerka/ , ale tutaj chce nieco przybliżyć Ci, Drogi Czytelniku, szczegóły.

Od 5 lat jestem opiekunem, terierowatego kundelka o imieniu Tosia, która jest chorowitym psem. Zapalenie trzustki, problemu z biodrem, niedomykalność cewki moczowej i lęk separacyjny, to tylko niektóre z naszych „problemów”. Dzięki temu posiadam nieco praktycznej – medycznej wiedzy. Wiem na pewno kogo polecić i dlaczego. Poza tym dużo chodzimy, w wiele ciekawych psio – lubnych miejsc. Głównie poruszamy się na Mazowszu, więc jeśli nie wiesz gdzie możesz iść w swojej okolicy napisz na pewno coś podpowiem. Chodzimy również na różnorodne zajęciach np. Agility to sport dla bardzo aktywnych i sprawnych psów, polegający na pokonywaniu przeszkód w bardzo szybkim tempie. Tropienie to bardzo fajna forma wysiłku, w której pracuje głównie nos. Rally-O czyli troszę bardziej zaawansowane posłuszeństwo. Przez krótki czas byłyśmy w Sekcji Poszukiwawczo – Ratowniczej , gdzie Tosia uczyła się jak poszukiwać ludzi w lasach. Pokazało nam to jak są szkolone psy w takich jednostkach. Każda z tych wyżej wymienionych rzeczy będę rozwijać w kolejnych wpisać.

Jeśli masz z czymś kłopot, chciałbyś się czegoś więcej dowiedzieć, pisz śmiało, chętnie o tym napiszę, lub zagłębie swoją wiedzę wśród znanych mi psich ekspertów. Cierpliwość, praca, miłość i wszystko się uda. Ja tą wiarę mam i ciągle rozwijam i będę w Tobie wzmacniać. Nie jestem trenerem, jestem zwykłym, ale bardzo świadomym posiadaczem psa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.