Psie Sucharki – MUST HAVE każdego psiarza.

Psie Sucharki to firma założona przez Marię Apoleikę, która specjalizuję się w śmiesznych obrazkach i tekstach. Niby nic takiego, ale szczerze nie wyobrażam sobie dnia bez chociażby zerknięcia na psi obrazek.

Pierwszy raz zetknęłam się z sucharkami na spacerze. Miałam wtedy Tosie zaledwie kilka miesięcy i obie byłyśmy nieco zagubione. Koleżanka zapytała czy widziałam dziś obrazek Marii. Ja powiedziałam, że nie wiem co to jest. Odpowiedziała, że muszę ich obserować i zobaczyć jak moje życie się zmieni, czy miała rację? Oczywiście.

Maria to osoba niezwykle utalenowana manualnie jeśli chodzi o rysunek. Tworzy bardzo proste przekazy ale jakże ważne dla całej psiej społeczności. Oprócz „śmieszków”, który każdy psiarz zrozumie, są też bardzo aktualne i dobre przekazy edukacyjne, czyli to co najbardziej lubię. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Autorka była opiekunką nie rasowego psa o imieniu Kapsel i tak zaczęła się jej przygoda. Niestety kundelek odszedł za tęczowy most i nastała era Misia Pudla i jego niezwykłych/ zwykłych przygód. Co mi się podoba, że Maria często wspomina swojego pierwszego pieska. Nie odcina się od swojej przeszłości i bardzo często pokazuje, że ” psie mixy” są najkochańsze. I jeszcze najbardziej zachwycona jestem tym, że są to tak proste ale jakże prześmieszne historie. Nie potrzeba być behawiorystą czy trenerem, żeby przekazywać dobre i wartościowe treści.

Maria ostatnio napisała książkę „Psie Sucharki – wszystko, co powiedziałby Twój pies, gdyby umiał mówić” Miałam niezwykłą okazję być na premierze tej książki i na własne oczy zobaczyć Misia i jego opiekunkę. To niezwykły psio – ludzki team, a książka jest przepiękną ilustracją ich wspólnych przygód. Przeczytałam ja w jeden wieczór. Polecam Wam bardzo. Jest bardzo śmieszna, a zarazem merytoryczna. Dużo porad ale i sporo psich obrazków.

Podsumowująć bardzo polecam oglądania Psich Sucharków zarówno na fb, jak i na insta . Ja osobiście posiadam też kalendarz na 2020 rok. Dajcie znać w komentarzach czy Wy oglądcie ich, czy czytaliście książkę i jakie są wrażenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.