+(48) 506 52 52 14

psiluz.tosia@gmail.com

PsiLuz o co w tym wszystkim chodzi? Transkrypt z rozmowy z Agata Tokaj

Recent Post
Follow Our Social
Have Any Question?

Suspendisse volutpat elit nec nisi congue tristique eu at velit urabitur pharetra exnon ullamcorper condimentum.

Cześć, Agata Tokaj czyli PiesNieoczywisty na swojej stronie przedstawia się tak: „Masz psa agresywnego, lękliwego albo po prostu nieoczywistego? Witaj w drużynie 🙂 Ta strona powstała, by pomagać opiekunom psów problemowych i inspirować do dalszej pracy :)” Serdecznie zapraszam Cię do zajrzenia w szczególności na #agresywnepiątki, w których opowiada o życiu z takim psem nieoczywistym 🙂 Wideo z rozmowy macie TUTAJ

Agata – Rozmawiamy dzisiaj z Eweliną która jest trenerem psów i założycielem grupy psiluzak. O takich spacerach które można razem z nią przeprowadzić gdy np. chcecie się umówić z kimś kompetentnym na wspólny trening, na konsultacje. No właśnie to pierwsze takie pytanko, czym jest PsiLuzak

Ewelina – Jest to  grupa spacerowa, w której staramy się specjalizować inne psiaki. Staramy się żeby to było w miarę bezpieczne  z szacunkiem dla każdego. I dla człowieka i dla psa, tak żeby wszyscy byli zadowoleni .

Agata– Tak ale jak to w ogóle wygląda jeżeli ktoś chce się umówić, to najpierw musi zrobić czy wysyła jakiś opis psa zdjęcie, jak to się zaczyna od takiego spaceru z tobą?

Ewelina – Generalnie jeśli jeśli osoba chce dołączyć do grupy, to zawsze zapraszam na taki spacer indywidualny. Po co. Po to żeby mogła bardziej poznać psa. Czy jest w porządku jak się zachowuje itd. I ewentualnie dalsze kroki podjąć. Jeśli chodzi o mnie to ja zawsze wysłałam taką ankietę, w której jest szereg szczegółowych pytań niektóre są podchwytliwe trochę niektóre nie, ale z tego mogę bardzo dużo wyciągnąć po prostu jak wygląda relacja z psem jaki jest problem. Bardzo często proszę o wysyłanie filmików żebym też bardziej się mogła przygotować przed spotkaniem a i wtedy po wypełnieniu takiej ankiety ustalamy czas ustalamy miejsce godzinę i wtedy się umawiamy na jakiś spacer.

Agata -Czyli to mogą być spacery zarówno dla osób które mają już jakieś psy z jakimiś problemami behawioralne ale jeżeli ktoś chce po prostu dołączyć do twojej grupy spacerowej i chciałby uczestniczyć w tym świecie aktywnie, to też najpierw się spotyka, a potem jest taka szansa że chodzić na jakieś spacery grupowe?

Ewelina – Zazwyczaj zgłaszają się do mnie osoby które chcą jednak dołączyć do grupy, ale oczywiście są osoby z większymi problemami które po prostu chcą się spotkać z psem, który jest bardzo statyczny, który pokaże jak się zachować itd Na takim spacerze często zdarza się tak, że osoba którą polecam kogoś, jakiegoś innego psa i później kontynuuje już pracę sama lub w parze ze mną.

Agata – Czyli np. jeżeli Ewelina na spacerze spotka psa i uważa że ten pies jednak ma większy problem behawioralne to kontaktuje go z jakimś znanym zaprzyjaźnionym behawiorystą, zgadza się ?

Ewelina – Dokładnie tak, I wydaje mi się że taka właśnie  jest współpraca między nami.  Jeżeli pies potrzebuje pomocy specjalnej, bo jest lękowy itd to polecam np Ciebie, a jeśli spaceru to do mnie.

Agata -Dokładnie taka. Na Twojej grupie można za darmo też opisać swojego psa, wstawić jego zdjęcie i po prostu jeżeli uważasz że jeżeli ktoś uważa że jego pies nie ma problemów tylko chce się umówić na zwykły spacer albo po prostu szuka konkretnych psów to też może na tej grupie po prostu odnaleźć innych fajnych opiekunów do wspólnych spacerów.

Ewelina – Tak. Często jest taka droga że najpierw właśnie ktoś przychodzi indywidualnie, potem przechodzi na te spacery grupowe, a potem już się czuje na tyle pewnie że sam na tej grupie znajduje sobie inne psy do spacerów.

Agata – Jeszcze raz podsumowując każdy może dołączyć do grupy psiluzakna spacerze, każdy może tam wrzucić zdjęcie swojego psa opisać i każdy też w razie czego może poprosić o poradę odnośnie jakiegoś psa.  Z takiego mojego punktu widzenia to tylko jeszcze powiemy, że ja zarówno z Adim jak i Etną już kilkukrotnie się spotkaliśmy z Eweliną i Tosią, bo moje psy też są dość specyficzne i potrzebują przestrzeni czasu więc nie zawsze jest możliwość pracowania z psami znajomych czy w parku. Jeśli chcecie się nauczyć jak reagować w danych sytuacjach,a może chcecie po prostu przetestować jak wasz pies się zachowa, w obecności drugiego psa to bardzo Wam polecam zgłosić się do Eweliny na taki spacer. Chyba powoli kończymy i sobie będziemy ten spacer kontynuować nasz spacer.

Ewelina – Bardzo Was serdecznie zapraszamy do nas. Dobro psa jest dla nas najważniejsza, a wzajemna współpraca tylko to potwierdza. .

Agata – No dobra to trochę się za chwalimy Myślę że zaczynamy się czerwieni więc teraz uśmiecham się ładnie mamy i kończymy w bardzo.

example, category, and, terms

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *