+(48) 506 52 52 14

psiluz.tosia@gmail.com

PSYjacielski spacer

Na czym polega spacer socjalizacyjny?

Spacer socjalizacyjny to czas kiedy psy mogą spotkać się w bezpiecznych warunkach. Jest on prowadzony pod okiem doświadczonego trenera i behawiorysty. Emocje psów i ich sygnały są respektowane i zauważane, przez to unikamy potencjalnych konfliktów. Opiekunowie zaś maja okazję poznać mowę ciała swojego psa. Poznać jego komunikację, a także nauczyć się jak postępować, w różnych sytuacjach. Celem spacerów jest nauczenie Was oraz waszych pisaków jak lepiej radzić sobie w trudnych sytuacjach i jak kontrolować swoje emocje, by uniknąć niepożądanych zachowań.

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest zapoznanie się z regulaminem oraz spotkanie indywidualne (ankieta tu) z behawiorystą, celem poznania psiaka i ewentualna kwalifikacja go do grupy. 

Nie zabieram psów na spacer, których nie znam. To kwestia bezpieczeństwa, a także tego, że nie każdemu takie spacery służą.

Podstawowe informacje
Po spotkaniu zapraszam na grupkę PsiLuzak gdzie w sekcji wydarzenia są proponowane terminy i miejsca spacerowe. I tu zapisujemy się wezmę udział i przedstawiamy swojego psa na wydarzeniu, dodając też zdjęcie.

 • GDY KLIKNIESZ „BIORĘ UDZIAŁ” dla mnie jest to równoznaczne z zapisaniem się. Około tydzień przed daje znać kto idzie. Dopiero gdy zgłoszę Cię na spacer/ poproszę o wpłatę
 • UWAGA: Po zapisaniu się na trening i bardzo proszę wpłacić całość kwoty (50PLN) na konto min 5 dni przed spacerm (67 1160 2202 0000 0002 7571 8800) lub zapłatę gotówka na miejscu (po wcześniejszym umówieniu). Dopiero wpłata na konto jest równoznaczna z rezerwacją miejsca. Odwołanie udziału później niż 24 godziny przez skutkuje poniesieniem kosztu zajętego miejsca (wpłata nie podlega zwrotowi).
 • Spacery odbywają się bez względu na warunki pogodowe, chyba, że jest naprawdę jakaś DRAMA! Znaczy ulewa, śnieg, wiatr 100km.
 • W wyjątkowych sytuacjach mogę odwołać spacer ze zwrotem gotówki, jeśli coś nawale ja albo pogoda.
 • Jeśli min 2 osoby uznają, że idą to ja też idę i spacer będzie uważany jako odbyty.

Gdy już jestem na spacerze

 • Przed rozpoczęciem robimy krótką odprawę co i jak 🙂
 • Zapraszamy 4-5 psiaków, ale w razie czego stworzymy też listę rezerwową, więc jeśli czujecie, że nie dotrzecie – dajcie znać, zaprosimy kogoś jeszcze. Jeśli odwołasz spotkanie 24h przed to ponosisz koszty spaceru i zajętego miejsca.
 • W trakcie zbiórki przed miejscem spotkania, nie podchodzimy do siebie. Nie spotykamy psów ze sobą. Jeśli Twój pies nie może czekać w aucie, możesz iść z nim kawałek dalej na szybkie siku.
 • Proszę o wrzucenie w dyskusji zdjęcia Waszych psiaków wraz z krótkim opisem, nad czym pracujecie, co robicie, jakie macie problemy. Czy bronią zasobów, czy mają jakieś inne problemy behawioralne. Im więcej tym lepiej. Pozwoli nam to przygotować się emocjonalnie i mentalnie na wszelkie możliwości. A przy okazji każdy będzie czuł się komfortowo.
 • Bardzo proszę nowe osoby o kontakt na prv dla lepszego wprowadzenia psa do grupy proponuję spotkać się indywidualnie. Bezpieczeństwo przede wszystkim.
 • Staramy się kontrolować nasze psiaki, mamy świadomość, że wiele psów jeszcze się uczy, co doskonale rozumiemy. Ale na początku wszystkie psiaki powinny znajdować się na smyczach. Jeśli warunki / środowisko / towarzystwo będzie sprzyjać jest szansa na spacer bez linek, ale tylko na wyraźną prośbę osoby prowadzącej.
 • Spacer będziemy rozpoczynać w odstępach, o kolejności marszu zadecydują na miejscu behawioryści. W trakcie spaceru zwracamy szczególną uwagę na mijanie się z innymi uczestnikami, szanujemy przestrzeń innych psów. Uważamy na inne psy / ludzi / rowery.
 • Każda osoba odpowiada za swojego psa, ja mogę udzielić wskazówek, ale bezpieczeństwo jest najważniejsze, więc nie podchodzimy do obcych psów. Jeśli robimy to, to na własną odpowiedzialność.
 • Robimy przerwę na wodę i chwilę odpoczynku – przy zachowaniu odpowiednich odstępów.
 • Podczas spaceru będę czuwać nad Wami ja czyli trenera i behawiorysta psów – Wojtków szkolenia. I tu bardzo proszę o słuchanie się do zaleceń, ale uwzględniam również Wasze prośby / zastrzeżenia. Pamiętajmy jednak, że jesteśmy w grupie i liczy się dobro każdego uczestnika. Dzięki ograniczonej liczbie psów, każdy uczestnik będzie miał okazję do krótkiego omówienia zachowania psa i uzyska wskazówki do pracy z nim.
 • W wyjątkowych sytuacjach pozwolę sobie odwołać spacer.
 • Pamiętajcie też, że na takim spacerze nie rozwiązujemy problemów indywidualnych ale staramy się pomóc każdemu w miarę potrzeby.
 • Masz pytania śmiało pisz – psiluz.tosia. Zobacz nasze instagramowe relacje. A tu łap nasze wydarzenia i spacery. Do zobaczenia 🙂