+(48) 506 52 52 14

psiluz.tosia@gmail.com

PSYjacielskie spotkania

Psia komunikacja to piękna rzecz. Nauka jej, dla nas ludzi, może trwać całe życie. Dla naszych zwierzaków, jest jak najbardziej naturalna. Warto uczyć się jej w spokojnych i bezpiecznych warunkach. Stworzyliśmy dla Was takie właśnie miejsce. Gdzie pies czuje się komfortowo, nie musi robić nic, czego nie chce. Patrzymy, obserwujemy i uczymy się psiego języka. Temu mają służyć nasze spotkania.

Psie spotkania – o co w tym chodzi?

 • Spotykamy na nim psy i osoby które chcą nauczyć się psiej komunikacji i pogłębić swoją wiedzę.
 • Na dwóch dużych, ogrodzonych placach stworzymy bezpieczne warunki do tego, żeby nasze psy mogły swobodnie rozmawiać z innymi psami i ludźmi.
 • Może będziemy świadkami powstawiania nowych przyjaźni 🙂
 • Będziemy uczyć się psiego języka ale także będziemy uczyć się siebie. Tego jak reagujemy w danych sytuacjach, czego się (czasami podświadomie) boimy, co nas frustruje, tego jakie tak naprawdę mamy oczekiwania w stosunku do naszych psów i do siebie samych.
 • Psy będą miały szanse na doświadczenie nowych rzeczy w bezpiecznym środowisku.
 • Opiekunowie będą mogli puścić kontrolę i zobaczyć swoje psy z nieco innej, bezpiecznej perspektywy.
 • Pogłębicie relacje z psem.
 • Będziecie również obserwować interakcje innych psów, co pozwoli Wam skupić całą uwagę na tym co psy mówią, bez stresowania się tym, że jesteście na środku placu i wszyscy na Was patrzą
 • Uczymy tu głównie LUDZI, a PSOM pozwalamy po prostu być z psami.
 • Jest  to ogrodzone i bezpieczne miejsce.
 • Polecane dla osób, które chcą dowiedzieć się więcej o swoim psie. Z jakich strategii korzysta, jak mu pomóc w kontaktach z innymi psami. Jak je odczytywać, jak je interpretować.
 • Osoby posiadające behawioralną wiedzę mogą bardziej poznać swojego psa, zobaczyć jak inny behawiorysta go / ją ocenia. Dowiedzieć się więcej nt. socjalizacji psów. Poznać techniki nauki. Poszerzyć wiedzę nt psiej komunikacji.
 • Osoby których psy zazwyczaj nie spotkają się z innymi psami jak i te dla których te spotkania są bardzo trudne.

Poniżej zdjęcia placu

Bariera czym jest?

Jest to zamknięty 2000m ogrodzony plac, przedzielony siatką. Dzięki temu psy mogą spotykać się w bezpiecznych i przyjaznych warunkach. Spotkania przez barierę dają psom wiele możliwości. Szczególnie możemy poobserwować sobie psie strategie, czyli narzędzia z jakich korzysta Twój pies gdy widzi lub spotka psa w bliższej lub dalszej odległości. Jednocześnie jest możliwość odejścia i nie wchodzenia w konflikt. Dajemy psom dużo przestrzeni do bycia psem. Staramy się im nie przeszkadzać i uczyć się od nich i od siebie wzajemnie psiej komunikacji.

Oferta – Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową oferta/ regulaminem i wypełnieniem ankiety (tylko dla osób których nie znam) i dodanie sie do grupki 🙂 Później szukacie terminu i zgłaszacie chęć udziału pod dedykowanym postem. Zazwyczaj terminy podawane są z miesięcznym wyprzedzeniem.

Terminy spotkań – są ustalane na specjalnie dedykowanej grupie (terminy będą pojawiać się sukcesywnie na grupie z wyprzedzeniem) Najczęściej jest to niedziela lub sobota. Godzinka między 8 – 13.

Miejsce spotkania – Brzozowy Zagajnik 39, Warszawa Choszczówka – MAPA. Poniżej miejsca parkingowe, widok z drona i plan placu

Jak wyglądają psie spotkania? Spotykamy psy ze sobą, ale w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach. Każdy uczestnik przyjeżdża na określoną godzinę. Spotkania są prowadzone w niedziele od 8 do 13. Po jeden stronie jest pies i za siatką na drugim placu, jest drugi pies. Patrzymy i omawiamy sobie co się dzieje na placu. Jakie zachowania prezentuje i z jakich strategii korzysta Wasz pies. Zajęcia prowadzone są przez dwóch behawiorystów. Dzięki temu macie 100% uwagi. Każde spotkanie trwa ok 30min. W tym czasie dajemy psom czas na poznanie. A my omawiamy dokładnie co wg nas się dzieje na placu. Po tym czasie jedziecie do domu. Macie więc gwarancje 1 spotkania z psem. Czasami – jeśli warunki i czas na to pozwoli – jest możliwe 2gie spotkanie z drugim psem. Wygląda to tak, że albo po 1 spotkaniu macie od razu 2gie – 30min, albo macie max 1h przerwy i wchodzicie z powrotem na plac. Czy / jak / z kim – wszystkiego dowiadujecie się w dedykowanym wydarzeniu na fb na grupie Psyjacielskie spotkania. Koszt spotkania to 150 PLN, bez względu na to czy macie 1 czy 2 spotkania.

Zdjęcia zadowolonych klientów – od lewej – Kaj i Klaudia, w środku Rex, Jagoda i Iza i Ushi z Anią i Magdą – współprowadzącą psie spotkania 🙂

Cena– 150 PLN.

Czym nie są? – Pamiętajcie, że spotkania nie są konsultacją behawioralną i nie rozwiązujemy tu problemów indywidualnych, tylko patrzymy na relacje psów przez barierę. Aby spotkanie było najbardziej efektywne polecam spotkać się przed 1:1 ale nie jest to tutaj konieczne. W miarę możliwości czasowych staramy się jednak doradzać i pomagać 🙂

Jeśli już jestem zapisana / zapisany? – Przyjeżdżacie ok 10min wcześniej, parkujecie sobie albo bliżej placu albo ciut dalej (na pewno nie koło domu sąsiadującego z placem. Czekacie na mój znak, zazwyczaj wychodzę i Was zapraszam, albo jeśli Was nie widzę, to dzwonię albo piszę smsy żebyście powoli szli. Idziecie na plac nr 1 (bliżej lasu) albo 2 (od strony domu sąsiada). Wchodzicie i razem obserwujemy psią komunikację, rozmawiamy i odpowiadamy na pytania, ale przede wszystkim nie przeszkadzamy psom. Spotkanie trwa ok 15min plus pytanka (macie zarezerwowane 30min). Zazwyczaj są to dwa wejścia z psami z przerwą pół lub godziną lub bez przerwy. Może się jednak zdarzyć, że będzie tylko jedno wejście. Podczas przerwy najlepiej iść na spacer lub do auta, tak, żeby nie przeszkadzać w kolejnych psich spotkaniach.

Co wziąć ze sobą? – Najlepiej linkę długą, zabawkę ulubioną i smaczki (użyjemy tylko na wyraźne polecenie osoby prowadzącej). Najważniejsze to nie zapomnieć dobrego humoru i pozytywnego nastawienia. Takie spotkania mają poprawić Waszą uważność na psa i jego sygnały, a także nauczyć się z jakich strategii korzysta Wasz pies. Pamiętajcie, że jest to proces. Na pierwszym spotkaniu cudu nie będzie. Pies dopiero zapoznaje się z terenem. Efekty pracy widać dopiero po kilku spotkaniach + swojej pracy.

Obserwator – jeśli masz chęć wpaść i poobserwować psie spotkania to jest taka szansa. Myślę, że można się dużo na nich nauczyć. Nie ode mnie, ale od psów. Nie mamy za dużo takich miejsc w Warszawie. Oferuje miejsce do siedzenia, pogaduszki, można zadawać pytania, notować itd. Koszt to 80 PLN dzień. Czy jesteś 1h czy całość stawka jest taka sama.

Plac w 2021 roku. To dopiero początek mojej przygody 🙂

Plac w 2022 🙂

Oferta placu

Pytania i opinie

Do zobaczenia!