+(48) 506 52 52 14

psiluz.tosia@gmail.com

Schroniskowy czyli jaki?

Recent Post
Follow Our Social
Have Any Question?

Suspendisse volutpat elit nec nisi congue tristique eu at velit urabitur pharetra exnon ullamcorper condimentum.

Jeśli chcesz adoptować psa ze schronika, albo zastawiasz się nad pracą jako wolontariusz? Ten wpis na pewno Cię zainteresuje 🙂

Jak wiecie od ok 3 lat jestem mniej lub bardziej aktywnym członkiem społeczności Viva Korabiewice. Jako wolontarusz staram się zabierać psiaki na spacery, robić im zdjęcia, a przede wszystkim promować. Głównym celem jest znalezienie dobrego domu. W takim miejscu jak schronisko psi dobrostan zostaje nadwyrężony. Zwierzęta przebywają tam w długotrwałym stresie i nie mają zaspokojonych potrzeb socjalnych. Dodatkowymi stresorami dla nich jest hałas, pogoda, poczucie zagrożenia, ból, ubogie środowisko, zaburzenia snu. Praca w takim miejscu jest trudna. Jeśli chcesz pomóc warto zastanwić się na czym ta praca powinna polegać. Do Twoich głównych obowiązków należeć będą, regularne spacery z swoimi podopiecznymi, nauka komend, oswajanie i promocja. Potrzebnymi narzędziami w tej pracy są na pewno wzajemna obserwacja, psio-ludzkie rozmowy, poznanie przestrzeni boksu i schroniska, uwrażliwienie na dotyk, nauka komend, nauka zabawy i relaku, wycieczki z psem poza schronisko itd. Więcej informacji znajdziecie na stronie -> https://schronisko.info.pl/wolontariat (tutaj dotyczy to głównie dzieci ale warto poczytać też informacje na głównej stronie)

Adopcja to najlepsza opcja. Adopcja ratuje życie. Adoptuj nie kupuj. Takie hasła słyszymy na każdym kroku. To ważne słowa poruszające nie tylko serce ale i głowę. Dlatego jeśli chcesz adoptować, polecam najpierw jechać do schroniska, zobaczyć jak wygląda praca tam. Zobaczyć na żywo psy. Pomóc przy drobnych praca, nawet jednorazowo. Wszystko po to, żeby lepiej przygotwać się na kundelka. Jeśli jednak nie możesz to zapraszam Cię na stronę – https://schronisko.info.pl/adopcje/zasady-adopcji , tam znajdziesz zasady adopcyjne.

Jeśli masz pytania z tym związane, a nie koniecznie chcesz pytać na stronie schroniska zachęcam Cię do kontaktu ze mną. Na pewno postaram się pomóc, a jeśli nie to podpytam osób mądrzejszych od siebie. A Wy macie kundelki czy rasowe psy? Dajcie znać w komentarzu.

example, category, and, terms

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *