Socjalizacja – czym jest i dlaczego jest tak ważna.

Cześć! Dziś chciałabym przybliżyć Wam temat psiej socjalizacji . Opowiem co kryje się pod tym słowem i dlaczego warto z niej korzystać.

Socjalizacja w przypadku zwięrząt (psa), jest to umiejętność zachowania psa w grupie i umiejętnego odczytywania zwierzęcych sygnałów przez człowieka. Jest to forma komunikacji, z której niestety nie każdy pies potrafi korzystać. Dzięki wspólnej pracy można nauczyć się pracować nad nimi. Często to my ludzie doprowadzamy do sytuacji konfliktowych. W związku z tym, bardzo ważna jest umiejętność czytania zachowań swojego pupila. Jak to robić? – – – Przede wszystkim, nie stać frontalnie do osoby czy sytuacji, która może stanowić zagrożenie. – – – Nie ciągnąć na siłę psa do siebie tylko po spojrzeniu, zachęcić do zmiany kierunku marszu.

Jeśli czujecie, że takie zajęcia są Wam potrzebne zachęcam byście poszukali ich w swojej dzielnicy. Jeśli mieszkasz w okolicach warszawskiej Białołęki to godne uwagi są zajęcia Psiej Edukacji – http://psiaedukacja.pl/2017/10/24/zajecia-socjalizacyjne/.

My z Tośką uczęszczamy do Psiej Edukacji na wspomniane zajęcia. Nie muszę Tobie mówić, Drogi Czytelniku, jak bardzo jestem z niej dumna. Jest bardzo cierpliwa i spokojna, mogłabym dużo się od niej się nauczyć w tym względzie. Jak była mała to jej reakcją na zaczepki, była zabawa. Teraz jest już mądrzejsza i dojrzalsza, co czyni z niej bardzo dobrą nauczycielkę. Zapraszamy serdecznie i być może do zobaczenia na kursie u Joanny – szefowej Psiej Edukacji. Poniżej garść pochwał, a co! Jest się czym chwalić 🙂

Wcześniej jednak gorąco namawiam do wspólnej pracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.