+(48) 506 52 52 14

psiluz.tosia@gmail.com

Socjalizacja – czym jest i dlaczego jest tak ważna.

Recent Post
Follow Our Social
Have Any Question?

Suspendisse volutpat elit nec nisi congue tristique eu at velit urabitur pharetra exnon ullamcorper condimentum.

Cześć! Dziś chciałabym przybliżyć Wam temat psiej socjalizacji . Opowiem co kryje się pod tym słowem i dlaczego warto z niej korzystać.

Socjalizacja w przypadku zwięrząt (psa), jest to umiejętność zachowania psa w grupie i umiejętnego odczytywania zwierzęcych sygnałów przez człowieka. Jest to forma komunikacji, z której niestety nie każdy pies potrafi korzystać. Dzięki wspólnej pracy można nauczyć się pracować nad nimi. Często to my ludzie doprowadzamy do sytuacji konfliktowych. W związku z tym, bardzo ważna jest umiejętność czytania zachowań swojego pupila. Jak to robić? – – – Przede wszystkim, nie stać frontalnie do osoby czy sytuacji, która może stanowić zagrożenie. – – – Nie ciągnąć na siłę psa do siebie tylko po spojrzeniu, zachęcić do zmiany kierunku marszu.

Jeśli czujecie, że takie zajęcia są Wam potrzebne zachęcam byście poszukali ich w swojej dzielnicy. Jeśli mieszkasz w okolicach warszawskiej Białołęki to godne uwagi są zajęcia Psiej Edukacji – http://psiaedukacja.pl/2017/10/24/zajecia-socjalizacyjne/.

My z Tośką uczęszczamy do Psiej Edukacji na wspomniane zajęcia. Nie muszę Tobie mówić, Drogi Czytelniku, jak bardzo jestem z niej dumna. Jest bardzo cierpliwa i spokojna, mogłabym dużo się od niej się nauczyć w tym względzie. Jak była mała to jej reakcją na zaczepki, była zabawa. Teraz jest już mądrzejsza i dojrzalsza, co czyni z niej bardzo dobrą nauczycielkę. Zapraszamy serdecznie i być może do zobaczenia na kursie u Joanny – szefowej Psiej Edukacji. Poniżej garść pochwał, a co! Jest się czym chwalić 🙂

Wcześniej jednak gorąco namawiam do wspólnej pracy

example, category, and, terms

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *