Spacer Praski #1

Cześć z nowym rokiem (ale teraz jeszcze 1 raz w starym) zacznę do Was pisać o spacerach. Robię ich bardzo dużo. W 2019 udało się zrobić ok. 50 grupowych spacerów. Więcej o spacerach poczytacie we wpisie Spacerowe podsumowanie 2019. Tym razem wybraliśmy się na miejsko – praski spacer.

Przeszliśmy od Parku Praskiego (pomnik Misia) następnie wzdłuż Wisły. Dalej do Stadionu Narodowego, później przez Park Skaryszewski. I znów wracamy na ulicę koło Teatru Powszechnego i dalej do Konesera na kawę i spowrotem miejsca spotkania przy Misu. Zapytacie po co to wszystko?

Otóż spacery miastowe bardzo dużo dają psom, zwłaszcza takim, którzy nie przebywają w takiej przestrzeni za często. Jeśli masz takiego psa warto poćwiczyć z nim krótkie wypady, jazdy tramwajem. Na początku warto zrobić do indywidualnie a jeśli już poczujemy, że nasz pies daje radę to przechodzimy na level up czyli grupowy spacer miastowy. Wszystko starajmy się robić z szacunkiem do psa i jego emocji. Obserwujmy czy daje sobie radę. Ważne, żeby takie spacery odbywały się właśnie pod okiem trenera czy behawiorysty, bo tylko on może pomóc i zobaczyć, czy wszystko jest w porządku i odpowiednio zareagować.

W 2020 będzie więcej spacerów leśnych i miejskich, ale będą odbywały się w mniejszych grupach. Wszystko po to, żeby zapewnić psom i ludziom komfort spaceru. Nie liczy się ilość tylko jakość 🙂

Mam nadzieję do zobaczenia na szlaku,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.