+(48) 506 52 52 14

psiluz.tosia@gmail.com

Starość się Panu Bogu nie udała 🙁

Recent Post
Follow Our Social
Have Any Question?

Suspendisse volutpat elit nec nisi congue tristique eu at velit urabitur pharetra exnon ullamcorper condimentum.

Jeśli ktoś miał lub ma starszuka w domu wie dokładnie co „autor miał na myśli”. Im starszy pies, tym większa powinna być nasza cierpliwość do niego.

Ja oprócz młodej Tosi, opiekuje się też psem rodziców. To 15- letnia suczka Sonia, która pod wielkoma względami już nie domaga. Nie widzi za dobrze, słabo słyszy, ale węch ma i dokładnie go tesktuje podczas wszystkich naszych spacerów. Wychodzenie z nią nie jest już takie jak dawniej. Po 15 minutach już raczej chce wracać do domu. Głównymi zajęciami jej są jedzenie, spanie i potrzeby fiziologiczne. Staram się też troszkę ruszyć jej głowę, różnymi zabawkami czy interaktywnymi rzeczami ale czasem po prostu braknie jej sił.

Cierpliwość to cecha, którą powinniśmy sobie wyrobić gdy pies przekroczy 10 lat. Niestety tak się ułożyło, że nasze pupile żyją tylko tyle. Często dopiero po świerci doceniamy ich wkład w nasze życie. Starajmy się cieszyć się życiem z nimi, mimo wszystko, a kiedy nadejdzie ich czas pozwolić im w miłości odejść. To trudne decyzje, ja już jedną taką musiała podjąć. Wiem, jak jest ciężko. Myśli i łzy nie dają spokoju ale czas naprawdę może dać wytchnienie.

Starym będziesz i Ty dlatego dbajmy o nasze psiaki czy mają 2 czy 16 lat. Nasza miłość da im spokój ducha i pokorę, że zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, żeby psie życie minęło im jak najalepiej.

Trzymajcie kciuki za Sonie!

Sonia na działce, wrzesień 2020
example, category, and, terms

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *