+(48) 506 52 52 14

psiluz.tosia@gmail.com

STOP przemocy wobec psów!

Recent Post
Follow Our Social
Have Any Question?

Suspendisse volutpat elit nec nisi congue tristique eu at velit urabitur pharetra exnon ullamcorper condimentum.

Znamy bardzo dobrze przemoc międzyludzką ale czy zwracamy uwage też na zwierzęta? W wielu społecznych kampaniach mówi się, żeby zwracać uwagę, dzwonić ale przede wszystki reagować na to co nas otacza. Zwłaszcza gdy dzieje się coś złego. Dlaczego nie ma reklam nt zwierząt? Uważamy to za coś normalnego i nie powinniśmy się wtrącać?

Otóż mówię stanowczo NIE! Bardzo często zwracam uwagę ludziom, którzy źle traktują swoje psy. W 99% spotykam się z rekcją „odwal się to MÓJ pies” Ja jednak nie ustaje w wyśiłkach i jeśli coś widzę to reaguje. Zawsze jednak mam przy sobie gaz pieprzowy hehe.

Przykład bardzo proszę. Pewniem Pan miał pieska na smyczy który nagle podbiegł do mojej Tosi i chciał powąchać. Grzecznie bez szczekania czy nerwiwych ruchów. Pan odciągnał go tak mocno, że aż mnie zabolało a później zaczął BIĆ go smyczą. AKCJA REAKCJA! To moja domena! Mówie do niego: „Co Pan robi?, po co Pan bije swojego psa, dzwonie po straż, że maltretujowane jest zwierze” Uciekał w pośpiechu. Czy kiedykolwiek podniesie rękę na swojgo psa nie wiem. Mam nadzieję jednak, że zanim to zrobi przypomni sobie mnie 🙂

Podsumowując nie namawiam do bicia czy pyskowania ale do merytorycznego zwracania UWAGI. Świat jest wystarczająco zły nie pogłębiajmy tego jeszcze. Starajmy się go zmieniać, choć odrobinę, a dlaczego akurat dziś poruszam ten temat? Dziś jest dzień zapobiegania przemocy. Psie sucharki piszą o tym na instagramie, polecam zajrzeć. Mamy oczy i rozum, używajmy go nie tylko od swięta.

example, category, and, terms

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *