+(48) 506 52 52 14

psiluz.tosia@gmail.com

TTB – delikatność czy złość

Recent Post
Follow Our Social
Have Any Question?

Suspendisse volutpat elit nec nisi congue tristique eu at velit urabitur pharetra exnon ullamcorper condimentum.

Skrót TTB oznacza terier w typie bull, do których zaliczają się poniższe rasy. Rasy wchodzące w Międzynarodową Federację Kynologiczną (FCI): american staffordshire terrier (amerykański staffordshire terier, amstaff).

Takie psy często są napiętnowane jako agresywne, trudne, nie wychowane itd. Kojarzone z umięśnionymi mężczyznami, bo przecież tylka taki sobie z nimi poradzi. To bujda. Niestety taki obraz został nam stworzony dlatego, że kupujemy po WYGLĄDZIE, a nie po CHARAKTERZE. Polecam naprawdę zastanowić się chwilę jeśli chcemy mieć psa w typie bull. Etykiety, która są przyczepiane takim psom często są bezpodstawne i przykre dla Opiekuna. Skąd w takim razie taki pogląd? Otóż są to, wbrew pozorom, bardzo wrażliwe i delikatne psiaki. Wymagają dużo cierpliwości, miłości i czasu. Zresztą każdy pies tego potzrebuje ale bulowe to cudne zwierzaki tylko trzeba wiedzieć, jak z tak delikatnym psem postępować. Ja miałam okazję ostatnio poznać Omana i Dorkę, dwa cudne Rotki, których bardzo świadomo Opiekunowie walczą z „łatkami” i wychowują je tak, żeby żyło im się bezpiecznie i dobrze.

Następnym razem gdy będziesz iść ulicą i zobaczyć takiego psa, nie oceniaj, usmiechnij się. To naprawdę dużo znaczy. Wszystkim Opiekunom TTB przesyłam dużo uśmiechu i dystansu do ludzi. Wierzcie w siebie i w swoje psy 😉

example, category, and, terms

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *