+(48) 506 52 52 14

psiluz.tosia@gmail.com

UWAGA KLESZCZE!!!

Recent Post
Follow Our Social
Have Any Question?

Suspendisse volutpat elit nec nisi congue tristique eu at velit urabitur pharetra exnon ullamcorper condimentum.

Temat kleszczy jest wielokrotnie
poruszany i omawiany. Jak zapobiegać co robić itd. W tym artykule znajdziesz
garść infiormacji nt temat.

Kleszcze wystepuja częsciej w wysokich trawach niż, jak wiele osób uważa, w lasach. Z mojego doświadczenia wynika, że nie ma jednego dobrego jedego sposóbu na zabezpieczenie przed kleszczami. Ja stosuje kilka.

Oto kilka z nich:

  1. Foresto – obroża działająca (ponoć) 6 miesięcy. Ja co roku ją kupuje, ale jakoś nie do końca ufam, że zadziała w 100%.  Cena dla psa powyżej 8kg to ok 90zł.
  2. Bravecto – to tabletka działająca na 3 misiące. Są bardzo różne opinie nt tej metody, ale większość osób potwierdza jego skuteczność. Kleszcze po prostu się nie wbijają. Niektóre badania mówią, że wiele psów zdechło po stosowaniu tego produktu, ale tak naprawde bardzo ciężko jest to udowodnić. Przyczyn śmierci, może być bardzo dużo. Ja osobiście nie stosuje, bo mój pies ma problemy jelitowo – brzuszkowe, więc wole nie ryzykować. Koszt też ok 90zł. Z tej serii są też krople w podobnej cenie. Ja chętniej wybieram tą formę.
  3. NextGard – miesięczna tabletka. Ogólnie mojemu psu bardziej smakowała niż Bravecto. Koszt ok 30zł miesięcznie.
  4. Fiprex lub inne krople – przeciwnicy tabletek stosują krople, ale nie ukrywajmy, że jest to uciążliwe, bo trzeba ciągle pamietać o regularnym zakrapianiu i o nie moczeniu psa przez 12 godzin, co w przypadku ostatniej majowej aury, jest to cięzkie. Koszt ok 20zł.
  5. Moim osobistym nr 1 jest Czystek. Zioło, które pomaga człowiekowi i zwierzętom. Poleciła mi to koleżanka, która pracuje w lasach państwowych. Ja pije regularnie min., 1x na tydzien a dla psa daje w formie proszku do karmy. Nie jest to najsmaczniejsze i jak się nie lubi ziół to jest może być lekki niesmak na początku. Jest to, dla mnie, najtańsza i najzdrowsza forma zabezpieczenia. Nie zaszkodzi, a pomóc może. Koszt ok 4zł za opakowanie 20 torebek.

Wybór sródka zależy od Ciebie, warto z mojego doświadczenia dać np. obroże plus kropelki lub tabletke i obroże. Nic tak naprawde nie zabezpieczy nas w 100%, warto więc zabezpieczyć się podwójnie.

example, category, and, terms

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *