+(48) 506 52 52 14

psiluz.tosia@gmail.com

Widzę psa w potrzebie…co dalej?

Recent Post
Follow Our Social
Have Any Question?

Suspendisse volutpat elit nec nisi congue tristique eu at velit urabitur pharetra exnon ullamcorper condimentum.

W Warszawie najłatwiej bo:

  1. EcoPatrol – 986 i sprawdzenie u weterynarza czy pies ma chip ( jeśli mamy możliwość )
  2. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie – PALUCH https://www.napaluchu.waw.pl/ – po uprzednim porozumieniu z Straża miejską. Kontakt do Schroniska – ul. Paluch 2, 02-147 Warszawa, tel. 48 22 868-06-34
  3. Możemy też zgłosić na Viva Interwencje – http://www.viva.org.pl/interwencje.html telefon: 0801011902 – czynne codziennie od 09:00 do 17:00 (z telefonów komorkowych 22 828 43 29)
  4. Birzemy pieska do domu (jeśli mamy taką możliwość ) i wrzucamy na grupe na fbhttps://www.facebook.com/groups/ZaginioneWarszawa/ lub grupy Psie Spacery np https://www.facebook.com/groups/psiespacerybialoleka/ lub jeśli to pies w typie rasy to grupy rasowe typu boskery i inne.

Poza Warszawa jest bardzo ciężko. Nalepiej zadzwonić do gminy i zapytać z jakim schroniskiem mamy podpisaną umowę. Niestety jest ryzyko, że pies trafi do słabego schroniska. Ja osobiście znalazłam psa w ten sposób i zadzwoniłam na policje. Otrzymałam numer sprawy. Okazało się, że gmina ma podpisaną umowę z weterynarzem. Podałam numer, który dostałam od służb i trafił pod opiekę. Po 2 tygodniach trafił do domu. W gminach wydziały, ktore zajmuja się bezdomnymi psami i kotami bezdomnymi to na ogół Wydzialy Gospodarki Komunalnej (te same co zajmuja się śmieciami……) lub Wydział Ochrony Środowiska .

Podsumowując wszystko zależy od tego gdzie zobaczymy psa. Jeśli Warszawa sprawa prosta, jeśli gmina to dzwonimy do gminy albo jeśli już jest zamknięta na policję. Starajmy się jednak robić coś, cokolwiek. Nie bądźmy obojetni.

example, category, and, terms

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *