+(48) 506 52 52 14

psiluz.tosia@gmail.com

Żółta wstążka – dlaczego jest tak ważna ?

Recent Post
Follow Our Social
Have Any Question?

Suspendisse volutpat elit nec nisi congue tristique eu at velit urabitur pharetra exnon ullamcorper condimentum.

Żółta kokarda lub wstążka przy obroży psa to nie ozdoba. To informacja i ostrzeżenie dla innych, że nasz pies potrzebuje więcej przestrzeni. 

Program “Żółta wstążka dla psa” (ang. „Yellow Dog Project”) to międzynarodowy ruch na rzecz właścicieli psów, które potrzebują przestrzeni. W założeniu ma on nauczyć mieszkańców (w tym opiekunów psów) rozpoznawania czworonogów potrzebujących przestrzeni oraz promować zasady właściwego kontaktu z psami. Psy potrzebujące przestrzeni mają być prowadzone na żółtej obroży i smyczy lub smyczy z przywiązaną do niej żółtą wstążeczką. Żółty kolor jest znakiem, że do takiego psa nie należy się zbliżać. – Przyczepienie wstążeczki nie może być wymówką w celu uniknięcia treningu lub pracy terapeutycznej nad rozwiązaniem problemów zwierzęcia. Nie jest też przyznaniem się do winy lub porażki, gdyż istnieje wiele powodów takiego oznakowania psa. Żółta wstążeczka jest informacją, że pracujemy nad rozwiązaniem problemów, jakie pies ma z akceptacją ludzi lub psów w swojej przestrzeni prywatnej, i że bierzemy pełną odpowiedzialność za zachowania naszego psa.

Starajmy się więc szanować psy z takim właśnie oznaczeniem. Jeśli mają nie próbujmy na siłkę podchodzić czy stosować wymówki, że nie groźny piesek, on chce się tylko pobawić. Wasz może tak ale ten z żółtym oznaczeniem już nie. Unikniemy w ten sposób przykrych sytuacji.

example, category, and, terms

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *