Spacer socjalizacyjny
Spacer socjalizacyjny jest jednym z kluczowych elementów terapii behawioralnej. To spotkanie grupy psów na spacerze pod okiem behawiorysty i u psiegoluzaka – planisty. Behawiorysta patrzy na grupę, dopasowuje psy do siebie, pozwala im zbliżyć się do siebie lub oddalić. Jest uważny zarówno na psy, jak i otoczenie. Doradza i pomaga w miarę możliwości. Planista zaś to osoba, która zazwyczaj należy do kręgu moich stałych klientów i organizuje spacer w znanym sobie miejscu. Dzięki temu ja zajmuję się grupą, a planista trasą.
Spacery socjalizacyjne zazwyczaj odbywają się w soboty rano. Organizowane są w różnych miejscach i częściach Warszawy, dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie. Pamiętajmy jednak, że miastowe spacery mogą okazać się zbyt trudne dla niektórych psów, dlatego na początku zalecam spacer w lżejszych warunkach, jakimi są las czy łąka. Wielu z Was przychodzi do mnie i dostaje pytania o spacery socjalizacyjne. Chciałam tu podkreślić, że konsultacja czy psie spotkania NIE gwarantują miejsca na grupie spacerowej. Terapia behawioralna to proces, czasem długotrwały, niekoniecznie grupowy. Zawsze rozmawiam z klientami nt potencjalnych możliwości i kto wie, może trafisz na grupę wcześniej niż się spodziewasz, ale póki co poprosiłabym o cierpliwość, bo grupa nie jest i nigdy nie będzie lekiem na wszystkie zło. Może wręcz pogorszyć terapie Twojego psa. Mam na szczęście inne możliwości pomocy. Jedno mogę obiecać, na pewno nie zostawię Was samych 🙂
Jeśli jesteś pierwszy raz zajrzyj na grupke psiluzak zajrzyj koniecznie na to VIDEO.
Jak przebiega spacer – kwalifikacja?
Pamiętaj, że nie każdy pies odnajdzie się w grupie spacerowej. Nie zawsze proces wygląda tam samo. Czasem trzeba go powtarzać i przyglądać się co psu najlepiej odpowiada i służy. Najważniejsze tutaj są chęci do pracy, cierpliwość i dużo miłości 🙂 Socjalizacja to proces, warto wiedzieć, że dostanie się na grupkę i chodzenie na spacery nie załatwi nam sprawy. Warto chodzić na spacery, na psie spotkania i samemu 1:1 z psem to da nam mocne podstawy do tego by pies dobrze odnalazł się w psim i ludzkim świecie.
Socjalizujemy się mądrze!
W spacerze może wziąć udział maksymalnie 6 psów. W przypadku większej liczby zgłoszeń, organizuję dwie spacerowe tury. W spacerze uczestniczą wyłącznie psy, które znam. Dzięki temu mogę rozważnie stworzyć bezpieczną grupę, w której wszyscy będą czuć się dobrze i wyciągną ze spotkania maksimum korzyści.
Spacery to forma terapii i lepiej się z nią nie spieszyć. Byłoby świetnie, gdybyś wcześniej chciał spotkać się ze mną 1:1 lub na psich spotkaniach, skonsultować i omówić zarówno potrzeby Twojego psa, jak i Twoje oczekiwania. Dzięki temu poznamy się bliżej i oboje zdecydujemy, czy spacery socjalizacyjne to dla Was dobry wybór. Jeśli oboje będziemy mieć pewność, że to rozwiązanie dla Was, dostaniesz zielone światło do udziału w spacerach i od tego czasu będziesz mógł swobodnie wyszukiwać wydarzeń w grupie PsiLuzak na spacerze. Kiedy znajdziesz dogodny termin, będziesz mógł przedstawić swojego psa, wkleić zdjęcie i poczekać na decyzję, czy udało Ci się zakwalifikować na wybrany spacer. Uczestnictwo w spacerze zazwyczaj potwierdzam 5 dni przed planowanym terminem spotkania.
Spacery socjalizacyjne – dlaczego nie dla każdego psa?
Zdarza się, że większa liczba obcych ludzi i psów może przytłoczyć Twojego psa. Dlatego czasem bardziej korzystny może okazać się spacer 1:1 z drugim psem, dzięki temu Twój pies będzie mógł nabrać więcej odwagi i pewności siebie zanim wejdzie w psią grupę.
W związku z tym, że stawiam na jakość spacerów nie biorę na spacer psów, których nie znam. Zanim więc zdecydujesz się przyjść niezbędne jest poznanie się ze mną i rozmowa czy faktycznie takie spacery będą Wam służyć. Możesz tego dokonać na konsultacji behawioralnej. Nie gwarantuje również, że po spotkaniu Twój pies na pewno trafi do grupy. Tak jak pisałam socjalizacja to proces i wspólnie rozmawiamy i rozważamy, czy faktycznie ma to dla Was sens. Załączam poniżej ankietę do spotkania i link do konsultacji.
Co na miejscu?
Robimy krótką odprawę – kto, z kim, gdzie i dlaczego. Ustalamy, kto idzie pierwszy, a kto ostatni. Spacer trwa między 60 a 90 min, chyba, że w opisie wydarzenia określone są inne ramy czasowe.
Wszystkie psy, przynajmniej na początku, spacerują na linkach. Jeśli warunki i psy na to pozwalają, to czasem możliwe jest spuszczenie psów z linek, ale nie jest to regułą. Nie spotykamy psów ze sobą bez zgody lub na siłę.
Po wyjściu z samochodu czekamy w bezpiecznej odległości, żeby każdy miał swoją przestrzeń. Początki spaceru bywają trudne i emocjonalne, dlatego pozwalamy psom wziąć swobodny oddech i na spokojnie zapoznać się z sytuacją.
Formalności
Cena spaceru wynosi 70 zł, płatność odbywa się gotówką na miejscu.
Planista, w podziękowaniu za zaangażowanie w rozplanowanie trasy – udział bezpłatny.
Bezpłatna rezygnacja możliwa jest na 7 dni przed terminem spaceru, dlatego bardzo Cię proszę o przemyślaną decyzję. Pamiętaj, że Twoja rezygnacja wpływa na pozostałych uczestników spotkania. Oczywiście rozumiem, że zdarzają się przypadki losowe. Wszyscy jesteśmy ludźmi 🙂
Do wydarzenia masz podłączoną pinezkę z zaznaczonym miejscem do parkowania i informacją o trasie, wyznaczonej przez planistę.
Co wziąć ze sobą?
Mam nadzieję, że wszystko jest jasne. Ale jeśli masz dodatkowe pytania, zawsze możesz do mnie napisać na adres: kontakt@psiluz.pl
Do zobaczenia!